PITy 2016 program

epity1

Pity 2016 program – pobierz już teraz darmowy program do rozliczeń podatkowych 2016.

 

 

 

Pity 2016 program to aplikacja, dzięki której pozbędziemy się naszych corocznych problemów z wypełnianiem deklaracji podatkowej za mijający rok. Rozliczenie roczne 2016 nie będzie stanowiło już przeszkody, a to z kilku powodów. Jest to najprostszy i prawdopodobnie najlepszy program, a do tego całkowicie bezpłatny.

 

Program do wypełniania pitów 2016 jest tak zbudowany, żeby osoba, która go używa, mogła bez żadnych problemów zrozumieć mechanizm wypełniania deklaracji, a ponadto program sam automatycznie uzupełnia niektóre pozycje. Nie musimy martwić się o obliczenia matematyczne, ani też o wolne pola, chyba, że są to wymagane pozycje. Należy również zwrócić uwagę, że Pity 2016 program jest całkowicie darmowy. Można go bez żadnych problemów pobrać z naszej strony. Ponadto wspomniany program do rozliczania rocznego 2016 posiada, co ważne, rekomendację Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

 

Program do rozliczania pitów 2016 ma wbudowany także pełen katalog urzędów skarbowych na terenie Rzeczpospolitej. Dlatego też, wypełniając deklarację, nie musimy zastanawiać się nad adresem, lecz po prostu tylko wybrać z listy odpowiedni urząd. Pit 2016 program posiada również oprogramowanie, dzięki któremu dane użytkownika można eksportować do innych formularzy, co ułatwia znacząco proces wypełniania rozliczenia rocznego 2016.

 

Program zawiera także funkcję zapisu danych, więc jeśli wypełniamy deklarację, a nie możemy jej dokończyć, wystarczy zapisać i program sam zapamięta, w którym momencie zostawiliśmy naszą deklarację, by później móc ją odtworzyć. Jeśli zaś całe rozliczenie wypełnimy i jest ono gotowe, nie musimy martwić się o wydruk. Program sam przyszykuje formularz tak, by bez problemu jednym kliknięciem myszki wydrukować PIT.

 

Program do wypełniania pitów 2016 został tak napisany, by jego funkcje obejmowały różne deklaracje podatkowe. I tak, dzięki temu, możemy skorzystać z formularzy PIT 28, PIT 36, PIT 36L, PIT 37 druk, a także PIT 38. Prócz tych deklaracji możemy również skorzystać z załączników do PIT.

 

Najczęściej Polacy wypełniają rozliczenie roczne 2016 przy pomocy PIT 37. Należy go wypełnić, jeśli podatnik uzyskał przychody ze źródeł położonych na terenie Polski. Chodzi tutaj między innymi o wynagrodzenie ze stosunku pracy, ale także rent i emerytur krajowych i zasiłków przedemerytalnych. Na tym nie koniec, bo tę deklarację wypełniają także studenci i uczniowie, którzy otrzymują stypendium. Ten PIT to także rozwiązanie dla tych, którzy czerpią zyski z racji posiadania praw autorskich i majątkowych (dziennikarze, artyści itp.). Osoby, które czerpią przychody z pracy wykonywanej osobiście również powinny rozliczyć się przy pomocy deklaracji PIT 37, mowa tutaj o tych, którzy realizują umowy zlecenie, kontrakty menadżerskie, zasiadają w radach nadzorczych czy pełnią obowiązku społeczne. Więcej informacji na temat tego, kto jaką deklarację wypełnia, można znaleźć w stosownej ustawie o PIT.

 

Rozliczenie roczne 2016 trwa do końca kwietnia 2016 r. Mamy więc sporo czasu na to, by skorzystać z Pit program 2016. Trudno wymienić wszystkie zalety tego programu, jednak na pewno, wypełniając przed komputerem w domu, zyskamy więcej czasu i nie stracimy pieniędzy na biura księgowe. Jeśli już zakończymy pracę na Pity 2016 program, możemy wydrukować deklarację i zanieść ją do urzędu skarbowego, lub wysłać bezpośrednio przez Internet, przy pomocy e-deklaracji. Nie potrzeba do tego podpisu elektronicznego, a wystarczą podstawowe dane, numer PESEL i NIP, a także suma podatku z poprzedniego roku. Warto więc zadziałać na własną korzyść i ściągnąć Pity 2016 program. To nic nie kosztuje.