PITy 2017 program

epity1

Interaktywne formularze PIT 2017. PIT 37 druk i inne formularze PIT do pobrania poniżej.

 

pdf PIT 36 nieaktywny pdf PIT 36 nieaktywny
pdf PIT 36l aktywny pdf PIT 36l nieaktywny
pdf PIT 37 aktywny pdf PIT 37 nieaktywny
pdf PIT 38 aktywny pdf PIT 38 nieaktywny
pdf PIT 39 aktywny pdf PIT 39 nieaktywny
 

aktywne - automatycznie obliczają i weryfikują wpisane kwoty

 

nieaktywne - puste formularze pit do wydruku

 

 

Pozostałe formularze PIT
pdf_m Formularz PIT-2
pdf_m Formularz PIT-2A
pdf_m Formularz PIT-2C
pdf_m Formularz PIT-2K
pdf_m Formularz PIT-3
pdf_m Formularz PIT-4R
pdf_m Formularz PIT6/6L
pdf_m Formularz PIT-8AR
pdf_m Formularz PIT-8C
pdf_m Formularz PIT-8S
pdf_m Formularz PIT-11
pdf_m Formularz PIT-12
pdf_m Formularz PIT-14
pdf_m Formularz PIT-16
pdf_m Formularz PIT-16A
pdf_m Formularz PIT-19A
pdf_m Formularz PIT-23
pdf_m Formularz PIT-28 pdf_m Formularz PIT-28
pdf_m Formularz PIT-28/A pdf_m Formularz PIT-28/A
pdf_m Formularz PIT-28/B
pdf_m Formularz PIT-40
pdf_m Formularz PIT-40A-11A
pdf_m Formularz PIT/B
pdf_m Formularz PIT/D broszura pdf_m Formularz PIT/D broszura
pdf_m Formularz PIT/M
pdf_m Formularz PIT/O broszura pdf_m Formularz PIT/O broszura
pdf_m Formularz PIT-R
pdf_m Formularz PIT/Z
pdf_m Formularz PIT/ZG
pdf_m Formularz IFT-1/IFT-1R
pdf_m Formularz IFT-3/IFT-3R
pdf_m Formularz IFT/A

 

Szybkie i skuteczne rozwiązanie dla osób, które chcą wypełnić formularze pit 2017? Już teraz możecie pobrać pit 37 pdf, a także wszystkie inne potrzebne deklaracje podatkowe w PDF. PIT-37 to najczęściej wybierany przez Polaków druk pit 2017. Pamiętajmy, że tę deklarację wypełniamy wtedy, gdy w mijającym roku podatkowym za pośrednictwem płatnika uzyskaliśmy przychody ze źródeł położonych na terenie Polski. Mowa tutaj przede wszystkim o wynagrodzeniu, które wynika ze stosunku pracy. Pit 37 pdf nie dotyczy osób, które prowadziły pozarolniczą działalność gospodarczą, a także są obowiązani doliczyć do własnych dochodów, dochody swoich małoletnich dzieci. Należy pamiętać, że tę deklarację podatkową małżonkowie mogą wypełniać razem.

 

Pit 37 druk dotyczy także tych, którzy uzyskali przychody z emerytury i renty, a także świadczeń i zasiłków przedemerytalnych. Ponadto druk ten powinni wypełnić studenci i uczniowie, którzy czerpią przychody ze stypendiów. Tą deklaracją podatkową powinni zainteresować się również dziennikarze czy artyści lub inne osoby, które czerpią przychody z racji praw autorskich i praw majątkowych. PIT-37 dotyczy też tych, którzy realizują wszelkiego typu kontrakty menadżerskie, umowy zlecenie czy też zasiadają w radach nadzorczych i pełnią obowiązki społeczne. Skala PIT-37 jest dość szeroka, dlatego warto się z nią zapoznać. Więcej szczegółów można uzyskać wyszukując ustawę o PIT.

 

Pit 37 druk możemy pobrać z Internetu w rozszerzeniu PDF. Coraz częściej obserwuje się sytuację, że podatnicy rozliczają się przy pomocy interaktywnych formularzy. Co ważne, np. pit 37 formularz możemy wysłać do urzędu skarbowego z Internetu, nie posiadając przy tym podpisu elektronicznego. Już teraz jest to możliwe, a jeśli ktoś jest dość wnikliwie zainteresowany kwestią e-deklaracji, może odwiedzić stronę internetową Ministerstwa Finansów.

 

Rozliczenie podatkowe 2017 to także wypełnianie formularzy PIT w PDF. w sieci. Mowa tutaj o automatycznym wypełnianiu naszych deklaracji podatkowych. Plusem tego zjawiska jest to, że nasz PIT będzie na bieżąco podliczany, dzięki czemu nie musimy martwić się o wszelkiego typu działania matematyczne na deklaracji. Druki pit 2017 możecie pobrać bezpośrednio od nas, w tym tę najczęściej wypełnianą deklarację pit 37.

 

Interaktywne formularze PIT to niebywałe ułatwienie dla każdego. Nie tracimy pieniędzy na opłacenie biura księgowego, które mogłoby bez większych problemów naszą deklarację wypełnić. Możemy to zrobić sami, przy własnym komputerze i bez wychodzenia z domu.

 

Należy także rozszerzyć nieco kwestię interaktywnego i automatycznego rozliczenia podatkowego 2017. System e-deklaracji powoduje, że nie musimy posiadać podpisu elektronicznego. Zamiast tego potrzebne będą nasze dane osobowe, przy tym numer PESEL, a także NIP. Podać należy również kwoty podatku, który został zapłacony w poprzednim roku. E-Deklaracje niebywale ułatwiają życie wszystkim tym osobom, które z jakiś powodów nie mogą lub nie chcą odwiedzić urzędu skarbowego, by oddać deklarację podatkową. Automatyczne formularze pit 2017 przygotowane są na bazie programu Excel, co powoduje, że wykonuje za nas obliczenia matematyczne. Ponadto, często nazwa naszego urzędu skarbowego już widnieje na liście urzędów i wystarczy tylko wybrać odpowiedni. Druki pit 2017 można pobrać w sieci, ale także udając się do urzędu skarbowego, gdzie otrzymamy papierowy, czyli tradycyjny formularz. Warto pomyśleć nad prostszym i wygodniejszym rozwiązaniem, a takie bez wątpienia daje nam możliwość pobrania formularza pit 2017 z naszej strony.