PITy 2017 program

epity1

Na rozliczenie podatkowe 2017 mamy wiele sposobów, są to PITY 2017 program, rządowe Edeklaracje, czy też formularze PIT w pdf.

 

Rozliczenie pit 2017 z naszymi poradami i narzędziami na pewno będzie dla Ciebie dużo przyjemniejsze i szybsze niż zazwyczaj. Do rozliczenia pita wykorzystaj PIT 2017 program, E deklaracje, bądź pobierz pit 37 druk w pdf.

 

Rozliczenie się z urzędem skarbowym jest obowiązkiem każdego podatnika, który posiada Numer Identyfikacji Podatkowej- NIP, a także w danym roku podatkowym osiągnął przychód z różnego rodzaju źródeł. Rozliczenie podatkowe 2017 dotyczy tych rozliczeń, które zostały dokonane w całym 2017 roku. Przychody uzyskiwane przez podatnika mogą pochodzić ze stosunku pracy, otrzymywanych rent oraz emerytur, a także wykonywania czynnością w ramach umowy o dzieło czy umowy zlecenie. Rozliczenie pit 2017 można złożyć albo w sposób tradycyjny lub też wykorzystując bardziej innowacyjne możliwości. Wciąż najpowszechniejszą metodą składania swojego zeznania podatkowego jest udanie się do urzędu skarbowego po druk, ręczne wypełnienie, a następnie odniesienie do kontentego okienka. Mniej popularnym sposobem jest wysyłanie pita za pomocą listu poleconego za pośrednictwem poczty polskiej. Wciąż bowiem istnieje ryzyko, że nasz list w ogóle nie dotrze. W takim przypadku liczy się data stempla nadawczego, dlatego nie przejmujmy się tym, że nasz list dojdzie po czasie. Pity 2017 program to jedna z najnowszych metod, dzięki której możemy rozliczyć się z urzędem skarbowym i zrobić to znacznie szybciej niż to ma miejsce w przypadku papierowych druków. Pit 2017 program to aplikacja internetowa, dzięki której możemy otrzymać nasz pit 37 druk w postaci elektronicznej. Dla osób, które nie wyobrażają sobie życia bez komputera ta metoda z pewnością doskonale się sprawdzi. Wypełnianie rozliczenia podatkowego za pomocą programów komputerowych wciąż budzi pewną dozę niepewności, jednak jeśli tylko raz spróbujemy z pewnością nie powrócimy do starych papierowych druków, w których nawet mały błąd skutkował koniecznością uzupełniania formularza ponownie. Jeśli tu się pomylimy, wystarczy cofnąć daną pozycję i uzupełnić ją ponownie. Edeklaracje to kolejny sposób, dzięki któremu możemy dokonać rozliczenia podatkowego 2017. Za pomocą sieci internetowej i programów komputerowych możemy nie tylko wypełnić nasze druki, ale także wysłać je bezpośrednio do naszego urzędu skarbowego. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób starszych, niepełnosprawnych czy po prostu zapracowanych, którym ciężko dostać się do urzędu w godzinach urzędowania. Poza tym bezpośrednia wizyta w urzędzie wiąże się również z długimi kolejkami, potrzeba więc sporej dawki cierpliwości, by to spokojnie znieść.

 


Wszystkie sposoby na formularze PIT o jakich tu mowa rozliczyć można dzięki narzędziom dostępnym na naszych strona. Polecamy pity 2017 program i rządowe edeklaracje. Dzięki tym narzędziom bez problemu oddasz 1 procent podatku.


 

Pit 37 druk może być więc wypełniany za pomocą papierowych formularzy lub też druków zamieszczonych na portalach internetowych. Wypełniając formularze w Internecie mamy pewność, że druki są aktualne i nie korzystamy ze starych wersji, które mogły ulec niewielkim modyfikacjom. Pit 37 formularz rozliczony na starym druku, mimo że na pierwszy rzut oka niczym się nie różni, skutkuje tym, że musimy udać się na wizytę do urzędy skarbowego i złożyć odpowiednią korektę, ponieważ nasze rozliczenie podatkowe będzie nieważne na starszych wersjach formularza. Na formularzu pit 37 możemy wypełnić także specjalną rubrykę, jaką jest 1 procent 2017, czyli możliwość przekazania części podatku z danego roku na rzecz organizacji pożytku publicznego.

 

Rozliczenie podatkowe 2017 nie musi kojarzyć się tylko i wyłącznie z przykrym obowiązkiem. Warto nieco ułatwić sobie życie i przy okazji najbliższego rozliczenia skorzystać z nowoczesnych metod składania zeznań podatkowych. Rozliczenie pit 2017 możemy rozliczyć za pomocą Internetu. Dla osób, które robią to po raz pierwszy może wydawać się to nieco przerażające i niewiarygodne, warto więc znacznie wcześniej zapoznać się z dokładnym mechanizmem, który wskaże, jakie po kolei kroki są wykonywane przez nas, a także ostatecznie przez nasze zeznanie podatkowe. Pity 2017 program zawiera szczegółową instrukcję, która krok po kroku przeprowadzi nas przez całą aplikacją komputerową, które nie jest skomplikowana i z pewnością każdy sobie z nią poradzi. Nasze zeznanie podatkowe można zapisać w formacie PDF, by następnie je wydrukować i zanieść do urzędu skarbowego. Jeśli jednak nie mamy ochoty na osobiste wizyty w urzędzie bardzo dobrym rozwiązaniem są edeklaracje, czyli zeznania podatkowe przesyłane za pośrednictwem Internetu bezpośrednio do naszego urzędu skarbowego. Tutaj możemy na przykład skorzystać z aplikacji, jaką jest podpis elektroniczny, dzięki temu nasz „elektroniczny” pit ma taką samą wartość, jak te papierowy. Pit 37 druk wysyłany za pomocą Internetu to wciąż nowość, z której korzystają przede wszystkim duże przedsiębiorstwa rozliczające wielu pracowników. Takie duże koncerny posiadają także w swoich programach finansowo- księgowych specjalne programy, za pomocą których mogą wysyłać rozliczenia. Oczywiście osoba prywatna, która rozlicza się samodzielnie może skorzystać z tego typu programu, który jest zawarty na portalu internetowym e-deklaracje.gov.pl. To ogromne ułatwienie, do którego każdy ma nieograniczony dostęp, warto więc z niego korzystać. W standardowych pitach możemy się oczywiście pomylić, a w takich wypadkach konieczne jest złożenie odpowiedniej korekty. Jeśli rozliczamy się za pomocą Internetu także przysługuje nam prawo do złożenia e-korekty, która wraz z wyjaśnieniem zaistniałych błędów jest składana za pośrednictwem sieci. Takie e-korekty są znacznie bardziej efektywne, przede wszystkim dlatego, że są składane w trybie natychmiastowym i od razu trafiają do konkretnego urzędu skarbowego.

 

Pit 37 formularz jest drukiem, po którego podatnicy sięgają najczęściej. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż dotyczy on największych grup podatników. Oprócz tego, do tego powszechne formularza dostępne są różnego rodzaju załącznika, dzięki którym możemy wykazać swoje odliczenia i uzyskać bardziej preferencyjne warunki rozliczenia z urzędem skarbowym. Najczęściej odliczane są ulgi mieszkaniowe czy też na dzieci. Możemy je wykazać w wielu załącznikach na przykład PIT/O czy też PIT-2k, wszystko zależy od tego co konkretnie chcemy odliczyć i na co uzyskać ulgę. Wielu podatników nie zdaje sobie sprawy nawet z tego, że spełniają oni odpowiednie kryteria i mogą ubiegać się o odliczenie ulgi od dochodu czy podatku. Kryteria nie są bardzo restrykcyjne, a ich spełnienie nie wymaga żadnych specjalnych warunków. Pit 37 druk kojarzy się głównie z corocznym obowiązkiem, który nie przynosi żadnego większe pożytku. Nic bardziej mylnego. Od niedawna coraz popularniejsze staje się bowiem przekazywanie części swojego podatku na rzecz osób oraz organizacji, które są najbardziej potrzebujące. 1 procent 2017 to akcja, która podatnika nic nie kosztuje, a może sprawić wiele dobrego, ratując zdrowie, a nawet życie. Tej części podatku nie możemy jednak przekazać w dowolny sposób na obojętnie jaką organizację. Według ustawy 1 procent 2017 może być przekazany tylko i wyłącznie na podmioty, które są umieszczone na liście organizacji pozycji publicznego. Taka lista jest na bieżąco wyświetlana oraz aktualizowana w Internecie, dlatego każdy, kto tylko chce się z nią zapoznać może to zrobić w każdej chwili, całkowicie za darmo. Oprócz sieci internetowej, listy opp dostępne są także w wersjach papierowych w urzędach skarbowych. Rozliczenie podatkowe 2017 jest więc doskonałą okazją do tego, aby nie tylko spełnić swój obywatelski obowiązek, ale także postarać się wspomóc innych. Badania wskazują, że środki uzyskane za sprawą 1 procenta oddanego podatku stanowią bardzo solidną część podstawowego budżetu fundacji czy innych podmiotów, które mogą za te pieniądze realizować wszystkie swoje cele statutowe.

 

Rozliczenie pit 2017 może oczywiście zawierać błędy, ponieważ nawet przy skrupulatnym wypełnianiu można się pomylić. Na listę najczęściej popełnianych błędów wpisuje się między innymi brak numeru identyfikacji podatkowej, czy też podpisu końcowego, bez którego nasze zeznanie podatkowe jest nieważne. Po wypełnianiu druku warto więc go dokładnie sprawdzić, tak by nie istniała potrzeba fatygowania się do urzędu skarbowego w celu złożenia korekty. Częstym błędem jest również kierowanie rozliczenia podatkowego do złego organu, czyli do urzędu skarbowego, który nas nie obsługuje. Miejmy na uwadze to, że w Polsce nie ma już obowiązku meldunkowego, więc nasz pit składamy w miejscu naszego zamieszkania. Pity 2017 program z pewnością pomogą uniknąć nam wielu błędów, ponieważ wraz z aplikacją komputerową otrzymamy szczegółowy opis najczęściej popełnianych błędów przez podatników. Po całkowitym wypełnieniu formularza podatkowego, warto więc przeanalizować te najbardziej powszechne błędy i sprawdzić, czy nie wystąpiły one w naszym zeznaniu podatkowym.

 

Pit 2017 program często pojawia się także na różnego rodzaju nośnikach danych, które dołączane są do popularnych gazet i czasopism. Dzięki temu nie musimy korzystać z wersji dostępnych w sieci, a mieć własny egzemplarz na przykład na płycie CD. Warto pamiętać o tym, że niezależnie od sposobu składania zeznania podatkowego, należy pilnować ostatecznych terminów. W przypadku osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej i rozliczają się za pomocą pit 37 druk terminem ostatecznym jest 30 kwietnia 2017 roku. Po przekroczeniu tego terminu czekają nas nieprzyjemne konsekwencje, między innymi w postaci naliczania karnych odsetek za każdy dzień zwłoki. Pit 37 formularz nawet złożony z błędami, ale w terminie, pozwoli nam uniknąć tych przykrych sytuacji. Po prostu po 30 kwietnia będziemy musieli złożyć odpowiednią korektę z wyjaśnieniem, jednak nie czekają nas żadne sankcje z tego tytułu. Aby nie śpieszyć się i nie składać zeznania na ostatnią chwilę warto zrobić to odpowiednio wcześniej, a także z skorzystać z ułatwienia, jakim są Edeklaracje, pozwalające na przesył danych w czasie rzeczywistym. Jeśli więc wypełniliśmy nasz formularz podatkowy o godzinie 23 to o tej samej godzinie znajdzie on się w naszym urzędzie skarbowym. Nie musimy czekać do następnego dnia, aż otworzą sam urząd. Za pomocą elektronicznych deklaracji mamy możliwość przesłania naszego zgłoszenia nawet 30 kwietnia o godzinie 23:58, ponieważ data dotarcia będzie równoznaczna z tym, że rozliczyliśmy się w ustawowym terminie. Oprócz standardowego druku pit 37 możemy za pośrednictwem Internetu składać także inne formularze, na przykład Pit- 36 czy też odpowiednie załączniki do formularza podatkowego. Pit 2017 program pozwala także na odliczenie procentu podatku od pitu, ponieważ ten przywilej nie obowiązuje tylko i wyłącznie druków papierowych. 1 procent 2017 możemy zatem odliczyć i w papierowym formularzu i w tym elektronicznym, dzięki temu małemu gestowi nasza pomoc, która nic nie kosztuje, dociera coraz dalej, a dobro może się powszechnie szerzyć.

 

 


Polecamy gorąco, także inne strony na których do pobrania jest pit 2017 program lub program do rozliczania pitów 2017. Formularze podatkowe także można wypełnić używając pit 37 druk w pdf, bądź pit 37 formularz w xls.

 


 

 

1 Czy dochody ze sprzedaży na Allegro trzeba wykazać w PIT 2017?
2 Czy od świadczeń rodzinnych trzeba odprowadzić podatek?
3 Kiedy emeryt wypełnia PIT 2017 samodzielnie?
4 Kiedy można liczyć na szybki zwrot podatku?
5 Gdzie znaleźć listę organizacji uprawnionych do otrzymania 1% podatku?
6 Do czego służy czynny żal?
7 Czy trzeba informować fiskus o zmianie adresu zamieszkania?
8 Błędy w PIT-11 – jak je skorygować?
9 Czy można odliczyć ulgę prorodzinną na pełnoletnie dziecko?
10 Kiedy do deklaracji załączamy PIT/UZ?