PITy 2017 program

epity1

Czy pit 37 druk trzeba osobiście złożyć w urzędzie skarbowym

 

Podatnicy, którzy w danym roku podatkowym osiągnęli jakikolwiek przychód bądź stratę są zobligowani do tego, by rozliczyć się z urzędem skarbowym. Rozliczenie podatkowe 2017 obejmuje bardzo wiele osób, którym składnie i wypełnienie zezna podatkowego nie kojarzy się z przyjemnością, a jedynie z przykrym obowiązkiem. Miliony Polaków co roku poddają się tym rytuałom, idą po druk do urzędu skarbowego, następnie ręcznie go wypełniają, by ponownie udać się do swojego urzędu, by złożyć gotowe zeznanie (choć można użyć pity 2017 program i wypełnić PIT bezbłędnie, bądź skorzystać z systemu e-deklaracje). W najlepszym przypadku na tym się kończy, jeśli jednak popełniliśmy jakiś błąd w naszym formularzu, będziemy zmuszeni udać się ponownie do instytucji, by złożyć stosowną korektę. Pit 37 druk jest najczęstszym formularzem, z którego korzystają polscy podatnicy. Dzięki niemu mamy możliwość rozliczenia się z większości form. Ten druk dotyczy te osoby, które uzyskują przychody z tytułu stosunku pracy, umów zlecenie czy o dzieło, rent, emerytur i wielu innych. Uniwersalność tego formularza sprawia, że co roku właśnie po niego sięgamy najczęściej.

 

Rozliczenie pit 2017 możliwe jest na kilka sposobów. Najbardziej znana i tradycyjna jest oczywiście osobista wizyta w urzędzie skarbowym. Wiele osób myśli, że jest to właściwie jedyny, bezpieczny i wiarygodny sposób na to, by nasze zeznanie podatkowe trafiło w odpowiednie ręce i w odpowiednim czasie. Pamiętajmy o tym, że nasze zeznanie podatkowe musimy koniecznie złożyć do 30 kwietnia 2017 roku. Po tym czasie, za każdy dzień zwłoki zostaną naliczone nam karne odsetki. Rozliczenie podatku za 2017 roku jest jednak także możliwe za pomocą innych dróg. Często wybieraną metodą jest także wysłanie formularza pocztą. Nie jest to jednak zbyt dobry sposób, ponieważ wszyscy doskonale wiemy, jak sprawuje się nasza poczta. Oczywiście taka przesyłka powinna być odpowiednio nadana, czyli być wysłana w formie listu poleconego. W tym przypadku liczy się data stempla pocztowego, więc jeśli wysłaliśmy nasz pit 27 kwietnia, a on doszedł już po 30 kwietnia, to według daty na przesyłce nasze zeznanie podatkowego zostało wysłane w terminie i urząd skarbowy nie ma prawa obciążyć nas odsetkami. Gorzej jednak jeśli nasz pit się zgubi i w ogóle nie dotrze do urzędu skarbowego. Oczywiście mamy stosowny dowód w postaci dokumentu nadania, jednak to nie uchroni nas przed koniecznością ponownego wypełniania zeznania podatkowego i złożenia go w urzędzie.

 

Istnieją jednak zupełnie nowe, a co najważniejsze tak samo wiarygodne i pewne metody, jak osobiste składanie pitu w urzędzie skarbowym. Rozliczenie podatkowe 2017 może być bowiem dokonane za pomocą sprawnego systemu, jakim są E-deklaracje. To program, który umożliwia przesłanie naszego pit 37 druk za pośrednictwem Internetu do samego urzędu skarbowego. Jest to metoda najszybsza oraz bezpieczna. Nie trzeba obawiać się tego, że nasz pit gdzieś zaginie, ponieważ otrzymujemy urzędowe potwierdzenie odbioru (upo), które stanowi o tym, że nasz formularz dotarł na czas i jest wypełniony prawidłowo. Ogromną zaletą reprezentowaną przez ten system jest oczywiście fakt, że nasz druk jest wysyłany w czasie rzeczywistym. Jeśli więc wysyłamy pit 30 kwietnia przed północą to mamy pewność, że dotrze on w wyznaczonym terminie do naszego urzędu skarbowego. Rozliczenie podatkowe 2017 dokonywane za pośrednictwem systemu E-deklaracje 2017 jest więc najlepszym z możliwych rozwiązań, ponieważ druki można wypełnić komputerowo i przesłać bezpośrednio do urzędu, bez konieczności pojawiania się w jego murach, co stanowi ogromną oszczędność czasu.