PITy 2016 program

epity1

Pity 2016 a różnica między NIP1 i NIP3.

 

Rozliczenie roczne 2016 to problem dla wielu osób, dla których tematyka podatkowa jest zupełnie obca. Nie ma jednak możliwości, by tę sprawę bagatelizować, bo rozliczyć się powinien każdy. Obecnie istnieje jednak wiele możliwości, by uniknąć samodzielnego podliczania i uzupełniania formularzy. Z roku na rok informatyzacja systemu podatkowego powoduje więcej wygody, a co za tym idzie pity 2016 nie powinien stanowić większego problemu. Aby bliżej zapoznać się z możliwościami np. pity 2016 program, warto poznać podstawowe pojęcia, dzięki którym bez większych problemów wypełnimy zeznania.

 

NIP to skrót od frazy „Numer Identyfikacji Podatkowej”. Problem jednak pojawia się wtedy, gdy mamy do czynienia z określonym numerem NIP, i tak na przykład NIP1 znacząco różni się od NIP3. Czym? Formularz NIP1 przeznaczony jest dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą w sposób indywidualny. Z kolei NIP3 dotyczy wszystkich pozostałych osób fizycznych, czyli tych, które nie prowadzą działalności gospodarczej i tych, którzy prowadzą działalność w spółkach (bez osobowości prawnej). Można wymienić dla przykładu spółkę cywilną. Wśród Numerów Identyfikacji Podatkowej wyróżnia się także NIP-B i NIP-C.

 

Rozliczenie roczne 2016, czyli wypełnianie pity 2016 dotyczy podatników i płatników. A ci z kolei muszą mieć podstawową wiedzę, aby bez problemu wypełnić deklaracje podatkowe. Pity 2016 program znacząco pomoże w rozwiązywaniu formularza i, co bardzo ważne, właśnie dzięki niemu zaoszczędzimy przede wszystkim własne pieniądze. Warto pamiętać o wiedzy na temat Numeru Identyfikacji Podatkowej (NIP), bo to pierwszy krok do tego, aby dobrze wywiązać się z podatkowych obowiązków.