PITy 2016 program

epity1

Czy rozliczenie podatkowe 2016 jest obowiązkowe dla każdego dorosłego Polaka. PIT 37 druk wypełnisz z pity 2016 program.

 

Rozliczenie podatkowe 2016 jest obowiązkowe dla każdej dorosłej osoby, która w danym roku podatkowym osiągnęła jakiś dochód z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenia, umowy o dzieło lub też z racji otrzymywanych świadczeń, takich jak renta socjalna, czy też emerytura. Jednak nie każdy dorosły Polak musi dokonywać sam rozliczenie podatku za 2016. Niektórych mogą wyręczyć w tym poszczególne instytucje, takie jak na przykład Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Poza tym zawsze można skorzystać z program pity 2016 podczas rozliczenie pit 2016. Program pity 2016 jest najlepszym i najbardziej dogodnym sposobem na rozliczenie podatku za 2016 rok. Z reguły emeryci oraz renciści wolą dokonywać rozliczenie roczne 2016 tradycyjnym sposobem, czyli na tradycyjnych drukach papierowych.

 

Jednak dokonywanie rozliczenia za pomocą program pity 2016 jest znacznie łatwiejsze i wygodniejsze, z racji tego, że wszystkich obliczeń program dokonuje za nas. Większość druków, które wypełniają Polacy co roku w ramach rozliczenie pit 2016 stanowią formularze pit 37, które są najpopularniejsze wśród podatników. Formularz pit 37 mogą wypełniać nie tylko osoby pracujące, ale również te, które otrzymują emerytury, bądź renty. Każdy, kto w danym roku podatkowym osiągnął jakiś dochód zobowiązany jest do dokonania rozliczenie podatku za 2016 rok, ponieważ zmuszają do tego przepisy. Rozliczenie pit 2016 należy złożyć do 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym. Oczywiście jest grupa osób, której rozliczenie podatkowe 2016 nie obowiązuje – są to osoby, które w tym roku podatkowym nie osiągnęły żadnego dochodu.

 

Rozliczenie podatku za 2016 są zobowiązane złożyć osoby, które chcą rozliczyć się wspólnie z małżonkiem/małżonką; które samotnie wychowują dzieci; które poza dochodami w swoim zakładzie pracy miały także inne opodatkowane dochody, na przykład prowadziły działalność gospodarczą; chcą skorzystać z ulg podatkowych lub przekazać 1% podatku na którąś z Organizacji Pożytku Publicznego. Emeryci i renciści mogą zostać wyręczeni podczas wypełniania rozliczenia rocznego 2016, jednak mogą też to zrobić samodzielnie, w przypadku, kiedy chcą skorzystać z dostępnych ulg podatkowych; opodatkować się wspólnie z małżonkiem; mieli jakieś dodatkowe źródła dochodów oprócz otrzymywanej emerytury bądź renty; chcą przekazać 1% na Organizację Pożytku Publicznego. Samodzielnie muszą też dokonać swojego rozliczenia osoby, które w danym roku podatkowym prowadziły własną działalność gospodarczą. Osoby te muszą pamiętać, że ich nie obowiązuje pit 37 druk, ale są zobowiązane do wypełnienia druku PIT-38. Jeśli ktoś nie wie, jaki druk ma wypełnić z racji rozliczenie podatku za 2016, to warto skorzystać program pity 2016, który znacznie ułatwia rozliczenie podatkowe 2016 i prowadzi krok po kroku podczas wypełniania rocznej deklaracji.