PITy 2017 program

epity1

Praca w komisji wyborczej a rozliczenie podatkowe 2017. Rozliczając PIT pobierz pity 2017 program.

 

Nieuchronnie zbliża się czas, kiedy trzeba będzie dokonać corocznego rozliczenia się z podatków, wielu z nas zastanawia się, jakie zmiany w tymże rozliczeniu Ministerstw Finansów wprowadziło w roku 2017. Jak co roku, z rozliczeniami wiąże się wiele nowości i nowinek, nowe ulgi, nowe restrykcje i inne. Jak zatem rozliczanie się z podatku poprzez wypełnianie pitów w roku 2017 wygląda, jeżeli pełnimy obowiązki dla kraju? Podatniku, rozliczenie podatkowe 2017 wykonaj z pomocą PIT 2017 program, który do pobrania jest na naszych stronach. Na naszym portalu znajdziesz też PIT 37 druk i pozostałe druki PIT 2017 w formacie pdf.

 

Jedną z zagadkowych do tej pory funkcji było pełnienie obowiązków i praca w komisji wyborczej. Ponieważ ubiegły rok minął nam pod znakiem nie tylko wyborów prezydenckich, ale także i samorządowych, które to zarówno pierwsze, jak i drugie wymagały przez władze krajowe i samorządowe organizowania dwóch tur tychże wyborów, to pytanie zadaje sobie zapewne bardzo wielu z nas.

 

Kandydatów do komisji wyborczych rekrutuje się rzecz jasna dużo wcześniej, są oni zgłaszani przez komitety wyborcze poszczególnych partii i ugrupowań. Praca w komisji wyborczej przyniesie członkowi komisji dochód w wysokości 145zł., przy czym przewodniczący komisji wyborczej otrzyma o 20 zł więcej, a więc jego dochód to analogicznie 165zł. Warto jednak podkreślić, iż dochód ten podwoi się, jeżeli odbędą się dwie tury wyborów. Jakie warunki musi spełnić kandydat na członka komisji wyborczej? Powinien on jedynie znajdować się w rejestrze wyborców. Jak więc wygląda kwestia rozliczeń od dochodów uzyskanych przez zasiadanie w komisji wyborczej podczas wyborów odbywających się w naszym kraju? Na szczęście nie muszą się oni martwić o rozliczenia podatkowe w tej kwestii, gdyż zgodnie z art.21 ust.1 pkt 17 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych diety oraz kwoty stanowiące zwrot kosztów, osoby pełniące funkcje w komisjach wyborczych, obojętnie czy chodzi tutaj o komisje terytorialne czy obwodowe – są zwolnieni z konieczności rozliczania się i płacenia podatku za otrzymany w ten sposób dochód. Z zaznaczeniem, iż dochód ten nie przekroczył miesięcznej sumy w wysokości 2280 zł.

 

Zgodnie z obowiązującym prawem podatkowym, urzędy skarbowe nie wymagają zaznaczania w rozliczenie podatkowe 2017 otrzymanego tytułem pracy w komisji wynagrodzenia. Członek komisji wyborczej powinien otrzymać informację PIT-R, co do otrzymanego tytułem wykonywania pracy w komisji wyborczej wynagrodzenia. Wszelkie informacje na ten temat są szeroko dostępne nie tylko we wszelkiego rodzaju placówkach, ale również w internecie. W sieci możemy znaleźć też pity 2017 program, który pomoże nam w trudach rozliczeń podatkowych jakie jesteśmy zobowiązani co roku dokonywać, on też będzie w stanie wskazać nam właściwe rozwiązanie jeżeli chodzi o wcześniej wyjaśnioną kwestię rozliczeń od dochodów uzyskanych poprzez pracę w komisjach wyborczych. Przy dokonywaniu rozliczeń pit 2017 trzeba jednak zaznaczyć fakt, iż jesteśmy w posiadaniu dokumentu PIT-R. Formularze pit 2017 będą zawierać odpowiednie kolumny oraz miejsce na zaznaczenie, że posiada się ten dokument. Obliczenie podatku za pomocą programu pit 2017 jest szybkie i proste, dzięki czemu zaoszczędzamy czas i energię. Dodatkowo zawiera on informacje na temat wszelkich ulg oraz zwolnień z konieczności rozliczania się z niektórych dochodów, czego bardzo dobrym przykładem jest właśnie dochód uzyskany dzięki pracy w komisji wyborczej, z rozliczania którego jesteśmy jak najbardziej zwolnieni, o czym naprawdę warto wiedzieć.