PITy 2017 program

epity1

Jak wygląda rozliczenie podatkowe w przypadku osoby bezrobotnej? Czy i ona może skorzystać z pity 2017 program.

 

Rozliczenia pit 2017 dokonują podatnicy, którzy w roku poprzednim uzyskali jakieś dochody bądź przychody. Nawet jeśli jesteś osoba bezrobotną i myślisz, że temat ten Cie zwyczajnie nie dotyczy, to jesteś w błędzie. Każda osoba bezrobotna zarejestrowana w urzędzie pracy, która w roku 2017 pobierała świadczenia z urzędu pracy takie jak zasiłek jest zobligowana, aby tak jak każdy podatnik wypełnić rozliczenie roczne 2017. Na początku 2017 roku dostaniemy pismo z urzędu pracy o kwocie wypłaconych zasiłków. Jest to informacja, którą urząd jest nam zobligowany dostarczyć, gdyż bez niej nie jest możliwie wypełnienie jakiegokolwiek zeznania podatkowego. Kwoty zasiłków otrzymywanych przez bezrobotnych są zróżnicowane i zależą od stażu pracy. Jeśli wynosi on do 5 lat, wypłaca się zasiłek w kwocie 80% podstawowego zasiłku. Od 5 do 20 lat zasiłek wypłacany jest w kwocie 100% zasiłku podstawowego. A powyżej 20 lat jest to już 120%.

 

To, że bezrobotny musi rozliczyć się z podatku wynika z ustawy, która informuje, że pobierane zasiłki nie podlegają zwolnieniu z opodatkowania. Nawet jeśli wydaje Ci się, że do końca roku zostało jeszcze sporo czasu i myśl o rozliczeniu podatkowym pozostawiasz sobie na później, to jednak warto się zastanowić w jaki sposób i jaka formę rozliczenia wybrać. Jeśli do tej pory korzystałeś z tradycyjnych papierowych druków pobieranych z Urzędu Skarbowego i spędzałeś samotnie godziny męcząc się z trudnymi obliczeniami i studiowaniem poradnika do wypełniania pitów, lub słono płaciłeś za usługę biur rachunkowych, mamy dla Ciebie rozwiązanie idealne- program do pitów 2017. To fantastyczne narzędzie jest przede wszystkim darmowe- a to chyba najlepsza wiadomość dla bezrobotnego, który otrzymuje kilkaset złotych zasiłku. Ponadto na każdym etapie wypełniania deklaracji program poprzez system podpowiedzi i wykrywania źle wypełnionej rubryki nie pozwoli Ci na popełnienie jakiegokolwiek błędu.

 

Z pośród dostępnych deklaracji bezrobotnych pobierający zasiłek powinien wybrać pit 37. Ze względu na brak bezpośrednio oznakowanej rubryki, w która należy wpisać kwotę zasiłku, powinniśmy skorzystać z części C naszego zeznania podatkowego dotyczącej dochodów/straty ze źródeł przychodów. Następnie w rubryce podpisanej jako „inne źródła niewymienione w wierszach od 1 do 4” wpisujemy sumę kwot pobranych zasiłków z urzędu pracy. W rubryce tej mamy cztery kolumny b - wielkość przychodu, d - dochód, f – pobrana przez podatnika zaliczka i c – koszty uzyskania przychodów. Kolumnę C pozostawiamy pustą, gdyż w przypadku bezrobotnego kosztów uzyskania przychodów nie ma. Te informacje są na bieżąco dostępne w zakładce „pomoc” jaką oferuje nam program. Dla wszystkich tych, którzy dbają o środowisko i ekologia stanowi jeden z życiowych priorytetów mamy dobrą wiadomość. Pity 2017 program oferuje możliwość wysyłania deklaracji do właściwego urzędu skarbowego przez Internet. Ta opcja sprawia, że nie zaśmiecamy naszej planety tonami makulatury i mamy czyste sumienie i poczucie spełnienia ekologicznego obowiązku.

 

Nie ma na co czekać. Przygotuj odpowiednie dokumenty i pit 2017 program pobierz z naszej strony www już dziś. Zapoznaj się na spokojnie z jego funkcjami i możliwościami. A od 1 stycznia 2017 będziesz mieć 4 miesiące, aby rozliczyć się z fiskusem. Przekonaj się, że z program pity 2017, Twój pit rozliczy się sam.