PITy 2017 program

epity1

Rozliczenie podatkowe 2017 w innych krajach Eropy. Dowiedz się jakie PITy muszą wypełniać mieszkańcy innych krajów i czy oni także używają pity 2017 program.

 

Jedni z nas systematycznie płacą podatki, inni robią to niechętnie i próbują się od tego przykrego obowiązku wymigać. Jedno jest pewne wszyscy narzekamy na nasz polski system podatkowy. Ale okazuje się, że w porównaniu z innymi krajami UE nie wypadamy tak źle. W ostatnich latach nasze rozliczenia z fiskusem zrewolucjonizował program do rozliczania pitu. W roku poprzednim pit 2009 program okazał się ogromnym sukcesem, skorzystało z niego około 400 tys. osób. Także i tym razem swoje rozliczenie pit 2017 będziesz wypełnić szybko i bezbłędnie. Pity 2017 program możesz już teraz pobrać ze strony internetowej zupełnie za darmo. Program daje Ci nieograniczone możliwości. Zdalnie będziesz mógł złożyć następujące deklaracje za rok 2017:

  • PIT-36 -rozliczenia przychodów z działalności gospodarczej, działów specjalnych produkcji rolnej, najmu i dzierżawy,
  • PIT-36L - rozliczenia przychodów opodatkowanych podatkiem liniowym,
  • PIT-37rozliczenia przychodów ze źródeł innych niż działalność gospodarcza, opodatkowanych na zasadach ogólnych,
  • PIT-38 rozliczenia przychodów kapitałowych,
  • PIT-39 druk rozliczenia przychodów z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych związanych z nieruchomościami.

Program do rozliczania pitu ogranicza popełnienie jakiegokolwiek błędu. Nawet jeśli mamy wątpliwości, to po najechaniu na każde pole, wyświetla się dymek z podpowiedziami. Plusem aplikacji jest na pewno fakt dokonywania automatycznych obliczeń (np. sumowania poszczególnych pól). Nie musisz już spędzać długich, męczących godzin przeznaczonych na kalkulacje z ołówkiem i kalkulatorem w ręku.

 

Nasz system rozliczeń podatku od dochodów osobistych nie jest wcale taki straszny jak go „malują”. Podatek od dochodów osobistych obywateli w państwach UE jest progresywny z rosnącymi stawkami dla wyższych dochodów. Żadne państwo nie stosuje tam na razie podatku liniowego. Kwoty wolne od podatku niższe są od zarobków uznanych za minimum egzystencji. Większość państw koryguje obciążenia fiskalne stosownie do stopy inflacji - robią to Belgia, Dania, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Luksemburg, Portugalia, Szwecja, Wielka Brytania i Włochy.

 

Np. Holandia ma trzystopniową skalę podatkową: od 36,35% przez 50% do 60%. Osoby, które ukończyły 65 lat, mają stawkę obniżoną. Również w Wielkiej Brytanii obowiązuje skala trzystopniowa: 20 %, 24%, 40%. Istnieją także potrącenia od dochodu z tytułu wieku podatnika (65-74 lat i powyżej). W Wielkiej Brytanii z ulg mogą skorzystać małżonkowie, osoby samotnie wychowujących dzieci oraz dla ociemniali.

 

Większość krajów UE ustala podatek dochodowy na podstawie zeznań podatkowych. Sposób obliczania dochodu może być uzależniony od rodzaju jego źródła: przychód z pracy najemnej, kapitału bądź sprzedaży. Najczęściej w trakcie roku wpłaca się zaliczki podatkowe, a w połowie następnego rozlicza ostateczną wysokość (w Polsce roczne zeznania podatkowe wypełniamy w kwietniu).

 

Najbardziej skomplikowany jest niemiecki system podatkowy. Podatek od Dochodu Osobistego obejmuje wszystkie rodzaje dochodów osobistych. W jego ramach funkcjonuje płacony jest miesięcznie i pobierany automatycznie z wypłaty podatek od wynagrodzenia. Jego wysokość zależy od wysokości zarobków. W Niemczech również obowiązuje trzystopniowa skala podatkowa : 0%, 16% i 45%. Każdy niemiecki pracownik wypełnia odpowiedni formularz podatkowy. W zależności od jego statusu matrymonialnego, liczby i wieku dzieci istnieje sześć rodzajów formularzy podatkowych.

 

Więc nie oglądaj się na inne kraje i już dziś skorzystaj z możliwości jakie daje Ci Ministerstwo Finansów. Pobierz Pity 2017 program i miej pita z głowy.