PITy 2017 program

epity1

Co możesz zyskać rozliczając PIT przez internet, bądź przy pomocy pity 2017 program.

Na początku roku czeka Cię rozliczenie roczne 2017. Ciągle zastanawiasz się jak to zrobić, aby nie tracić cennego czasu na stanie w kolejce? Jest i na to sposób. Znasz już pewnie PITy 2017 program wspomagający rozliczenie podatkowe, ale czy wiedziałeś, że istnieje elektroniczne rozliczenie PIT 2017? Jeśli nie to czas zapoznać się z poniższymi informacjami, ponieważ rozliczenie elektroniczne to nie tylko wygoda, to przyjazna aplikacja dzięki której rozliczenie pit 2017 wykonasz bez wychodzenia z domu.

Zrób to przez Internet. Aplikacja pozwala na złożenie zeznania podatkowego PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 bez posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Korzyści rozliczania się droga elektroniczną są oczywiste. Wszystko robisz sam, bez wychodzenia z domu, oszczędzasz czas i nerwy. Nie musisz prosić znajomych, sąsiadów czy księgowej o pomoc w gąszczu przeliczeń. Wszystko zrobi za Ciebie „inteligentny” program do obliczania pitów 2017. Jedyne co potrzebujesz to: przeczytanie jasnej i przejrzystej instrukcji, co zajmie Ci raptem 30 minut, oraz zainstalowanie w swoim komputerze trzech (darmowych dostępnych na stronach producenta) aplikacji, najlepiej w najnowszych wersjach.

Rozliczając PIT można także zyskać dobre samopoczucie, gdyż możesz 1 procentem podatku wesprzeć dowolną organizację pożytku publicznego, która aktywnie działa na przykład na rzecz ochrony przyrody. Więcej o organizacjach pożytku publicznego i przekazaniu jednego procenta można się dowiedzieć na stronie fundacji Ferso jeden procent 2017.

Wcale nie musisz posiadać komputera ani super zdolności w jego obsłudze. Wystarczy, że Twój komputer ma zainstalowany Windows (2000, XP, Vista lub 7) oraz Adobe Reader w wersji co najmniej 8.1.4. Następnie kierujemy się na stronę e-Deklaracje, gdzie możemy pobrać interaktywny formularz do naszego rozliczenia podatkowego 2017.

Przekonaj się sam jak banalne jest wypełnianie formularza. Popełnienie jakiegokolwiek błędu graniczy niemalże z cudem, a nawet jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, to po najechaniu na każde pole, wyświetla się dymek z podpowiedziami. Plusem aplikacji pity 2017 program jest na pewno fakt dokonywania automatycznych obliczeń (np. sumowania poszczególnych pól). Nie musisz już spędzać długich, męczących godzin przeznaczonych na kalkulacje z ołówkiem i kalkulatorem w ręku.

Po wpisaniu kwot w odpowiednie rubryki i kompletnym wypełnieniu zeznania podatkowego pozostaje Ci już tylko jego podpisanie i wysłanie. Tzw „podpis” obejmuje najważniejsze informacje o podatniku, czyli jego imię, nazwisko, data urodzenia, NIP, PESEL oraz kwotę przychodu uzyskaną w ubiegłym roku podatkowym. Ale tych danych też nie trzeba wpisywać, gdyż są one automatycznie generowane z pierwszej strony formularza.

Dowodem złożenia naszego zeznania w formie elektronicznej jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), który otrzymujemy po prawidłowym wypełnieniu interaktywnego formularza (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 lub PIT-39) i wysłaniu go do systemu e-Deklaracje.

Czy wiedziałeś, że to takie proste? PITY 2017 nie sprawią Ci już problemu. Oszczędzisz swój czas i unikniesz niepotrzebnych stresów. Wystarczy, że poświęcisz tylko kilkadziesiąt minut, a Twoje rozliczenie roczne 2017 wyliczy się samo.

 

Tu zdanie o tym, że można zyskać także dobre samopoczucie że wsparło się
swoim jednym procentem organizację pożytku publicznego która aktywnie
działa dla (tu jak wyzej napisalem) i oczywiście tu też pasuje link do
ferso z frazą "jeden procent", "jeden procent 2017", "opp dzieci" lub
"jeden procent natura", "jeden procent zwierzęta", "jeden procent
dzieci"