PITy 2017 program

epity1

Dzięki pity 2017 program rozliczysz dochody z giełdy. Darmowy program PIT 2017 pozwoli na błyskawiczne rozliczenie podatkowe 2017.

 

Zeznania podatkowe są składane nie tylko przez osoby, które osiągają przychody z tytuły tradycyjnych czynności, jak na przykład stosunku pracy, emerytur, rent czy też różnego rodzaju umów, ale także ci podatnicy, którzy osiągnęli jakiekolwiek dochody na giełdach. Pity 2017 program zawiera formularze, dzięki którym możliwe będzie spełnienie tego corocznego obowiązku, jaki jest złożenie swojego zeznania podatkowego. Wypełnianie druku za pomocą tego programu to przede wszystkim sposób szybki oraz dokładny. Obowiązek złożenia pitów przez wszystkich inwestorów jest analogiczny do podatników, którzy rozliczają się z tradycyjnych czynności, najczęściej w ramach pitu 37, a więc do 30 kwietnia 2017 roku. Bardzo ważne jest jednak to, że dochodów rodzaju kapitałowego nie można łączyć z tymi wykazywanymi najczęściej w picie 37, ponieważ są to całkowicie dwie, różne kwestie. Inwestorzy wypełniają przede wszystkim pit 38 druk. Jeśli więc dany podatnik osiągał jakieś dochody z tytuły swoje pracy, a także zyskał dzięki grze na giełdzie, ma obowiązek złożyć dwa formularze, a mianowicie: pit roczny 2017, czyli pit 37 druk oraz formularz pit 38.

 

Rozliczenie tego rodzaju pita odbywa się za pomocą informacji, jakie każdy inwestor otrzymuje od swojego biura maklerskiego, a dokładnie formularza PIT- 8C. Właśnie w tym dokumencie znajdują się wszelakie informacje na temat tego, jaki dochód w danym roku podatkowym osiągała dana osoba, ale również czy osiągnęła jakieś straty i w jakich ilościach. Rozliczenie może odbywać się w sposób tradycyjny lub też za pomocą specjalnych aplikacji komputerowych ułatwiających wypełnianie druków. Pit 2017 program do rozliczenia to więc doskonały sposób na wypełnienie podstawowych druków, ale także tych mniej powszechnych, jak pit 38. Zanim jednak złożymy nasze rozliczenie podatku 2017 sprawdźmy i upewnijmy się, że dane wykazane w picie- 8C są zgodne z rzeczywistością, co jest czy nic nie zostało pominięte lub też dodane przez biura maklerskie. Również tym instytucjom zdarzają się pomyłki, dlatego warto skontrolować je z własnymi obliczeniami, tak by nie zaistniała konieczność składania późniejszych korekt w urzędzie skarbowym. Jeśli zauważamy jakiekolwiek błędy powinniśmy, jak najszybciej skontaktować się z naszym biurem maklerskim w celu wyjaśnienia tych kwestii. Warto zrobić to od razu po zauważeniu nieprawidłowości, tak by mieć jeszcze zapas czasu na wypełnienie formularza.

 

Program do obliczania pitów pomoże nam również w różnego rodzaju obliczeniach, ponieważ najczęściej na tym podatnicy popełniają błędy. Pit 2017 program do rozliczenia na bieżąco kontroluje naszą pracę i jeśli wychwyci jakikolwiek błąd czy też pominięcie jakieś rubryki, to od razu nas o tym powiadomi odpowiednim sygnałem.

 

Pit 38 druk nie jest skomplikowanym formularzem, zawiera zaledwie dwie strony, jego wypełnienie nie powinno więc zająć dużo czasu. Jeśli jeszcze wykorzystujemy do tego pity 2017 program zajmie nam to mniej czasu, niż wypełnienie standardowego pita 37. W druku oznaczonym numerem 38 nie ma bowiem rubryk, w których wpisywaliśmy ulgi czy też odliczenia, dlatego zawiera on tylko i wyłącznie podstawowe informacje o inwestorze oraz o wszelkich dochodach czy stratach osiąganych w danym roku podatkowym. Stawka opodatkowania także jest stała i zawsze wynosi 19%. Niestety rozliczanie się z dochodów uzyskiwanych na giełdzie posiada także pewną wadę, a mianowicie fakt, że w ciągu całego roku podatkowego od zysków ze sprzedaży, na przykład akcji, nie są odprowadzane żadne zaliczki na podatek, konieczne jest więc wpłacenie całej kwoty na konto urzędu skarbowego, stanowiącą kwotę naszego podatku. Dla niektórych są to dość duże kwoty, co może skutecznie nadwyrężyć nasze portfele.