PITy 2017 program

epity1

Czy można rozliczyć się przez Internet? Co daje PITY 2017 Program?

 

Świat idzie z postępem. Ludzie więc podążają za nim. Pojawiły się komputery, samoloty, stacje kosmiczne oraz Internet (wraz z nim PITY 2017 program). Ten ostatni pomaga w wielu sprawach, udogadnia postępowanie nawet w sferze polskiej czarnej biurokracji, która nie raz komplikowała nam życie. Teraz dzięki sieci nie musimy nawet jechać po wniosek czy zaświadczenie. Możemy wypełnić je w domu pijąc herbatę, a następnie wydrukować. Rok 2017 można zaliczyć do daty przełomowej w związku z operacjami wykonywanymi drogą internetową. Główną operacją okazało się wypełnianie PIT’ów a szczególnie zeznań podatkowych. Pity2017 to coś dużo więcej. Ponieważ do pracy przy tych spędzających sen z powiek papierami przychodzi na pomoc oprogramowanie stworzone specjalnie do tych celów. Program Pity 2017 został idealnie przystosowany i skonstruowany do rozliczenia podatku 2017.

 

Programy służące do wypełniania zeznań podatkowych nie były w pełni uniwersalne. Ich korekta trwała rok. I to właśnie 2017 rok przypada na ich świetność. Warto zaznaczyć, że rozliczanie pit 2017 spodobało się nie tylko młodszej części społeczeństwa. Jak się okazało z funkcji internetowej korzysta również część starszych obywateli polski. I trudno się dziwić, bo w zasadzie obsługa aplikacji pit 2017 program jest intuicyjna. W zasadzie nie mamy nic innego jak prostą kartkę przed sobą tyle, że na ekranie monitora. Co więcej, pomyślną cechą programu i samo w sobie wypełniania papierów na komputerze jest bezbłędność wprowadzania danych. Wszystko można szybko wykasować i poprawić, nie trzeba jechać po nowy wniosek do urzędu skarbowego. Nie trzeba kreślić dzięki czemu zeznanie wygląda przejrzyście i estetycznie.

 

Co ważniejsze rozliczanie pit 2017 zebrało spore żniwa nowej klienteli. Z nowego sposobu wypełniania zeznań podatkowych i wysyłania go drogą sieciową skorzystało ponad 2200 obywateli w samym województwie podkarpackim. Liczba jest do prawdy zaskakująca. Można by sądzić, że Internet znalazł kolejną drogę w nowej dziedzinie życia, w biurokracji.

 

Takie wyniki to także element motywujący pozostałych podatników do rozliczenia się z fiskusem. Za pomocą pity 2017 program możemy składać zeznania PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38 oraz PIT 39. Tak więc możliwości są ogromne. Do oprogramowania wejdą kolejne możliwości, gdyż nie wszystkie dokumenty można jeszcze zatwierdzić tą drogą. Czasem przeszkadza w tym prawo. Podpis jest elektroniczny co znacznie ułatwia sprawę. Liczby może nie są jeszcze dość znaczące jeśli porównać je do ogółu ludności, mimo to analitycy spodziewają się wzrostu zainteresowania w kolejnym roku 2017. Trzeba jedynie zadbać o należyte potwierdzenie złożenia zeznania, a w przypadku małżeństwa koniecznym jest załączenie pełnomocnictwa współmałżonka.

 

Niestety nie każdy od razu wie jak obsługiwać program pity 2017, choć obsługa jest intuicyjna i uproszczona. Mimo to takim ludziom wychodzimy naprzeciw, by wszyscy mogli rozliczyć pit przez internet. Nie od razu Kraków zbudowano, tak i tu niektórzy potrzebują instrukcji do skorzystania z pity 2017 program. Z pitami jest akurat tak, że bez specjalnego oprogramowania można ściągnąć w pełni interaktywny, dokładny formularz. Można je pobrać ze strony internetowej, co ciekawe, wraz z instrukcją jak to zrobić. Ważne jest oczywiście bezpieczeństwo tak więc ministerstwo finansów obmyśliło elektroniczny, bezpłatny podpis, który opiera swoje działanie na kilku informacjach o nas samych, czyli o właścicielu podpisu.

 

Są to nazwisko, imię, numer NIP, data urodzenia, numer PESEL. Komunikacje z urzędem skarbowym umożliwia kanał zwany e-deklaracje. Co istotne kanał jest specjalnie zaszyfrowany, dzięki czemu uniemożliwia to dostanie się do naszych informacji osobom niepowołanym.