PITy 2017 program

epity1

Sposoby na rozliczenie deklaracji podatkowej. PITy 2017 Program, e-deklaracje, automatyczne formularze podatkowe, wersja papierowa. Podatniku dowiedz się jak najszybciej wypełnić swój PIT 2017.

 

W związku z powszechnym dostępem do Internetu liczba sposobów na jakie można dokonać rozliczenia z urzędem skarbowym znacznie się zwiększyła. Poza tradycyjnym wypełnieniem PIT-ów w wersji papierowej podatnicy mają do wyboru także złożenie tak zwanej e-deklaracji, wykorzystanie automatycznych formularzy podatkowych, a także zastosowanie programu, który znacznie ułatwia wypełnienie zeznania rocznego.

Rozliczenie pit 2017 zbliża się wielkimi krokami. Zanim zdecydujemy się na, którąś z powyższych form rozliczenia warto zapoznać się z nimi bardziej szczegółowo, dlatego też poniżej zostały omówione wszystkie z nich.

 

Pity 2017 program umożliwiające wypełnianie formularzy PIT

Zamiast samodzielnie wypełniać PIT warto wykorzystać program do rozliczania pit 2017. Jest to bardzo przejrzyście skonstruowana aplikacja, którą podatnicy mogą pobrać z Internetu zupełnie za darmo. Pity 2017 program umożliwia bezproblemowe wypełnienie zeznania podatkowego, przeprowadza on użytkownika przez ten proces od samego początku do końca. Ogromną zaletą pity 2017 program jest, to że umożliwia on uniknięcie wielu błędów, zarówno obliczeniowych, ponieważ wszystkie obliczenia wykonywane są przy jego pomocy, jak i błędów związanych niewypełnieniem, niektórych rubryk. Wygenerowany przez program formularz należy wydrukować, podpisać i gotowe. Ponieważ wysyłanie pitów przez Internet w momencie, gdy używamy do ich wypełnienia programu niestety nie jest możliwe – pozwala na to tylko i wyłącznie aplikacja Ministerstwa Finansów, dlatego wydrukowany i podpisany druk musimy dostarczyć do właściwego dla miejsca zamieszkania urzędu skarbowego pocztą lub osobiście.

 

eDeklaracje, czyli PITy 2017 przez Internet

Od niedawna możliwe jest złożenie każdego z formularzy PIT drogą internetową, w tym celu został przez Ministerstwo Finansów stworzony system e-Deklaracje. Przy jego pomocy, bez potrzeby składania podpisu elektronicznego, który został zastąpiony koniecznością podania wszystkich danych osobowych, numeru PESEL, NIP a także kwoty podatku zapłaconej w poprzednim roku podatkowym, podatnik może rozliczyć się z urzędem skarbowym nie wychodząc z domu. e-Deklarację można wypełnić zarówno ściągając aplikację na swój własny komputer jak i korzystając z formularza udostępnianego na stronie Ministerstwa i na naszej witrynie. Jest ona tak skonstruowana, że wysłanie formularza PIT nie będzie możliwe jeżeli nie zostaną w nim wypełnione wszystkie konieczne pola.

 

Automatyczne formularze podatkowe w tym pit 37 druk

Są to dostępne w Internecie, za darmo lub za dodatkową opłatą, formularze interaktywne przygotowane w programie Excel, znajdziemy wśród nich najpopularniejszy PIT 37 druk i wiele innych. Jak wiadomo formularze programu Excel to formularze kalkulacyjne, w związku z tym automatyczne formularze pit są tak skonstruowane, żeby dokonywały wszystkich obliczeń, na podstawie wpisanych do nich przez użytkownika danych bazowych, same. Co bardzo istotne formularze sprawdzają, czy wpisane dane są prawidłowe. Warto także wspomnieć, że zostały one wyposażone przez osoby, które je stworzyły w listę urzędów, dzięki czemu podatnik nie musi wpisywać nazwy urzędu samodzielnie, a jedynie wybiera właściwy urząd z listy.

 

Papierowe druki PIT

Jest to nadal najbardziej popularna wśród podatników forma składania deklaracji podatkowej. Papierowe formularze można pobrać w każdym urzędzie skarbowym, są one oczywiście bezpłatne. Ich wypełnienie często przysparza wiele problemów, szczególnie, gdy dokonujemy rozliczenia po raz pierwszy. Przy wypełnianiu papierowego druku PIT, aby uniknąć konieczności składania jego korekty, powinniśmy zawsze pamiętać o tym, żeby wszystkie dane identyfikacyjne zostały przez nas poprawnie wpisane, należy także sprawdzić, czy nie popełniliśmy błędów obliczeniowych, o które jak wiadomo nietrudno.