PITy 2017 program

epity1

Wypełnij swój pit przy pomocy PITy 2017 program. Skala podatkowa w Polsce.

 

W sytuacji, kiedy nie rozliczasz się podatkiem liniowym, czyli 19% bez względu na osiągane dochody z działalności gospodarczej lub działów specjalnych produkcji rolnej, ani karta podatkową i ryczałtem ewidencjonowanym, obowiązkiem Twoim jest rozliczenie się według obowiązującej w Polsce skali podatkowej. Procent podatku zależy od dochodów jakie osiągnąłeś w roku poprzednim. Im więcej zarabiasz, tym większa stopa podatkowa obciąża Twoje dochody. Nazywa się to progresja podatkową i polega na tym że stawki podatkowe są przypisane określonym w skali przedziałom dochodów. Od 2009 roku mamy tylko dwie stawki 18% i 32%.

 

W nowym roku rozliczenia pit 2017 według odpowiedniej skali pomoże Ci przeprowadzić program do rozliczania pitów 2017. Z jego możliwości skorzystało już miliony Polaków, przekonaj się i ty. Pity 2017 program, pobierzesz ze strony Internetowej zupełnie za darmo.

 

Gotowy program do rozliczania pit 2017 jest prawdopodobnie najłatwiejszym sposobem na wypełnienie zeznania podatkowego. Zalety, które koniecznie trzeba podkreślić mówiąc o programie PIT-y 2017 to przede wszystkim: darmowy dostęp, łatwość obsługi i oszczędność czasu. Dzięki temu, że kwoty w formularzach są obliczane automatycznie unikamy popełniania błędów kalkulacyjnych, co przy tradycyjnym liczeniu jest sprawą nagminną. Ten fantastyczny program umożliwia rozliczenie podatku za rok 2017 na formularzach PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT/B, D, 2K, O, Z, ZG, 28A, 28B, SSE-R, RA, A, NIP-1 i NIP-3. Zalety wynikające z jego użytkowania można wyliczać bez końca. Więc nawet jeśli nie myślisz jeszcze o rozliczeniach podatkowy możesz zainstalować go już teraz, ale nie czekaj na ostatnią chwilę ponieważ musisz złożyć swój PIT do końca kwietnia 2017. Program sam wyliczy Twój podatek według obowiązującej skali podatkowej.

 

Skala podatku dochodowego od osób fizycznych to główny przepis określający wysokość zobowiązań podatkowych osób fizycznych. Jest ona podstawą do określenia, w jakiej wysokości podatek dochodowy zapłaci podatnik od dochodów uzyskanych w danym roku podatkowym. Wzrost dochodów oznacza wyższą stawkę podatku dochodowego, ale trzeba spełnić odpowiednie warunki. Kwoty do 85528 zł są opodatkowane stawką 18 % minus kwota zmniejszająca podatek 556 zł 02 gr, natomiast kwoty powyżej 85528 zł wynosi 14 839 zł 02 gr + 32 % nadwyżki ponad 85 528 zł.

 

I tak jak od każdej reguły jest wyjątek tak i w tym przypadku cześć dochodów osób fizycznych wyłączona jest spod opodatkowania na takich zasadach, w szczególności:

  • spadki i darowizny;
  • działalność gospodarcza opodatkowana kartą podatkową, ryczałtem ewidencjonowanym, 19% podatkiem liniowym;
  • przychody ze sprzedaży nieruchomości;
  • odsetki od prywatnie udzielanych pożyczek;
  • dochody z odsetek na kontach osobistych;

Wyżej wymienionych dochodów nie uwzględnia się przy obliczaniu stawki podatku.

 

Zmiana skali podatkowej spowodowała, że osoby z niskimi dochodami dostają pensję miesięczną wyższą o kilka, kilkanaście złotych. Wraz ze wzrostem pensji zysk z obniżenia podatków jest znaczniejszy. Przy średnich dochodach może być liczony w setkach, przy bardzo wysokich - nawet w tysiącach złotych miesięcznie. Jednak nie przejmuj się na zapas tymi skomplikowanymi procedurami przeliczeń, bo z programem do rozliczania pitów poradzisz sobie z nimi błyskawicznie.