PITy 2017 program

epity1

Czy pracodawca może rozliczyć pit 2017 za swojego pracownika i czy może do tego celu użyć pity 2017 program.

 

Rozliczenie pitu 2017 to dla wielu z nas spora trudność. Zdarza się jednak tak, że to zakład pracy wypełnia za nas rozliczenie podatkowe, ponieważ, zgodnie z przepisami, pracodawca ma prawo rozliczyć formularze PIT swoich pracowników. Można to oczywiście zrobić samodzielnie, bo rozliczenie roczne 2017 przy pomocy darmowego programu pit 2017 jest już o wiele prostsze niż jeszcze kilka lat temu.

 

rozliczenie-roczne-2017-pit-40Z roku na rok przepisy ulegają zmianom, także i w tym roku w kwestii rozliczania przez pracodawcę możemy znaleźć kilka roszad dokonanych przez Parlament. Ale o tym za chwilę. Do tej pory, kiedy chcieliśmy rozliczyć się w taki sposób, by tę rolę za nas przejął pracodawca, musieliśmy dostarczyć mu PIT-12, dzięki któremu zakład pracy rozliczał się z fiskusem za nas. W zeszłym roku okres składania tej deklaracji upływał 10 stycznia. Zakład pracy składał zaś za nas PIT, w sytuacji, gdy w roku podatkowym nie byliśmy zatrudnieni w żadnym innym miejscu, gdzie uzyskaliśmy dochód. Ponadto nie możemy rozliczać się na zasadach preferencyjnych, czyli wspólnie z małżonkiem czy dzieckiem, a także w sytuacji, gdy chcemy odliczyć sobie ulgi, np. za korzystanie z Internetu.

 

Idąc dalej, musimy pamiętać o tym, że zakład pracy dokona rozliczenie roczne 2017, wypełniając za nas deklarację PIT-40, a my nie będziemy męczyć się z PIT 37 druk lub PIT-36. Oczywiście pod warunkiem, że spełniamy wszystkie wymienione kryteria, a wtedy rozliczenie pit 2017 nie będzie nas martwiło.

 

Jeśli myślimy o tym, aby samemu wypełnić deklarację podatkową, warto pomyśleć nad pity 2017 program. To darmowy program pit 2017, w którym znajdziemy mnóstwo deklaracji i wskazówek, jak rozwiązać nasze rozliczenie roczne 2017. Program pit 2017 znacząco ułatwi życie, dzięki czemu nie będziemy wydawali na biura rachunkowe czy znajomych.

 

Rozliczenie pitu 2017 przez zakład pracy w tym roku wygląda nieco inaczej. Na czym polega zmiana? Nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz Ordynacji podatkowej mówi nam, że od 2017 roku pracodawcy będą mieli obowiązek wypełnienia rozliczeń za pracowników. Obecnie pracodawca będzie musiał obliczyć podatek pracowników, a następnie wypełnić deklarację i wysłać je do urzędu skarbowego. W rozliczeniu uwzględni również ulgi (zmiana w stosunku do lat ubiegłych). Możliwe będzie także przekazanie 1% na organizacje pożytku publicznego, jednak będzie to możliwe w sytuacji osób, które znajdują zatrudnienie tylko i jednego pracodawcy. Jeśli zaś pracownik będzie chciał rozliczyć się samodzielnie, powinien poinformować o tym fakcie zakład pracy do 15 stycznia 2017 roku.

 

Darmowy program pit 2017 może nam pomóc, jeśli nie zechcemy rozliczać się z pracodawcą. Rozliczenie pitu 2017 nie będzie również trudne, gdyż rozliczenie roczne 2017 program zawiera szereg funkcji, które ułatwią zadanie. Również dzięki niemu możliwe jest przygotowanie e-deklaracji, dość popularnej, co znacząco ułatwi przekazanie dokumentów urzędowi skarbowemu (który wybierzemy z listy – każdy należy do określonego urzędu). E-deklarację wysyłamy za pomocą Internetu, dzięki czemu nie musimy osobiście wizytować urzędu.