PITy 2017 program

epity1

Po co nam rozliczenie podatkowe 2017. Przy rozliczeniu rocznym pomoże Ci pity 2017 program!

 

Żeby przejść do kwestii celu, w jakim składamy deklarację podatkową, należy wyjść od samego pojęcia PIT-u. Skrót „PIT” pochodzi z języka angielskiego i oznacza Personal Income Tax, co w przekładzie na język polski oznacza podatek od dochodów osobistych. Podatek ten w sposób bezpośredni obejmuje uzyskiwane dochody osób fizycznych. Rozliczenie podatkowe 2017 stało się w Polsce normą, jednak dopiero od 1991 roku. Pierwsze podatkowe próby odbyły się w XVIII w. w Wielkiej Brytanii. Obejmowały te osoby, których dochód był wówczas wysoki. Później podatek objął Stany Zjednoczone, które potrzebowały fundusze na wojnę secesyjną. I można w ten sposób wywnioskować cel podatków. Są one nakładane na obywateli, by wspomagać budżet państwa i funkcjonujące w nim instytucje (z których sami korzystamy). Obecnie najczęściej wypełnianą deklaracją jest pit 37 formularz. Internet znacząco ułatwił wypełnianie deklaracji, można skorzystać np. z program pity 2017.

 

Rozliczenie pit 2017 trwa do 2 maja 2017 roku. W tym czasie należy udać się do urzędu skarbowego w celu uregulowania stosunku z fiskusem. Wynika to przede wszystkim z prawa podatkowego, nakładającego na nas obowiązek podatkowy. Nie można uchylić się od płacenia podatku, gdyż jest to świadczenie o charakterze przymusowym.

 

Rozliczenie roczne 2017 można wykonać praktycznie nie wychodząc z domu. W sieci można znaleźć program pity 2017, dzięki któremu bez większych problemów i kosztów (np. biura księgowe) możemy sami wypełnić deklarację podatkową. W programie dostępnych jest wiele opcji, można wybrać interesującą nas deklarację PIT, między innymi pit 37 formularz. Program ma wbudowanych wiele funkcji ułatwiających wypełnianie deklaracji. Przede wszystkim sam wykonuje działania matematyczne na podstawie wpisanych przez nas w rubryki kwot. Dzięki temu nie trzeba prowadzić własnych działań. Jeśli o czymś zapomnimy, to program zakomunikuje nam, że są w deklaracji błędy i wskaże także miejsce. Rozliczenie podatkowe 2017 może stać się naprawdę przyjemne, jeśli tylko zechcemy sami poświęcić trochę czasu na wypełnienie tego dokumentu. Inne opcje, które ułatwiają nam życie, korzystając programu, to opcje zapisu w dowolnym momencie. Gdy uznamy, że nie mamy ochoty dalej wypełniać i wrócimy do tego np. dzień później, program zapamiętuje operacje, a następnie wczytuje zapisane dane. Prócz podstawowych deklaracji (np. pit 37 druk), zawarte są w programie także załączniki do określonych formularzy podatkowych. Jeśli wypełniamy deklarację a następnie załącznik, to program sam przenosi dane z głównego formularza do wskazanego przez nas załącznika. Ponadto program zawiera funkcję, dzięki której nie trzeba wpisywać adresu urzędu skarbowego do którego przynależymy, lecz można wybrać z dostępnej w programie listy.

 

Kiedy już mamy gotową deklarację podatkową za mijający rok, trzeba pomyśleć nad tym, jak i czy w ogóle trzeba dostarczać ten dokument do urzędu skarbowego. Oczywiście, można zanieść indywidualnie, ale jeśli ktoś z jakiś względów nie może lub też nie chce tego zrobić, to warto pomyśleć nad skorzystaniem z e deklaracji. Można wysłać swój formularz przez Internet, przy czym MF wyszło naprzeciw oczekiwaniom podatników, nie żądając od nich podpisu elektronicznego. Wystarczy dysponować swoimi podstawowymi danymi osobistymi, a także numerami PESEL i NIP. Dodatkowo trzeba wskazać sumę podatku za poprzedni rok. Rozliczenie podatkowe 2017 nie powinno więc być problemem, a wszelkie wątpliwości można rozwiać, zaglądając czy to do broszur informacyjnych, czy ustaw na stronie MF.