PITy 2017 program

epity1

Poznaj różnicę rozliczenia podatkowego 2017 przy pomocy pity 2017 program i automatycznymi drukami PIT w PDF. PIT 2017 program jak i aktywne pity 2017 druki do pobrania z naszej witryny.

 

Dla osoby, która niezbyt pewnie czuje się w gąszczu zagadnień z zakresu prawa i podatków, zarówno darmowy program pit 2017, jak i formularze pit 2017 mają ogromne zalety. Są to sprawdzone sposoby na to, by szybko i skutecznie, unikając popełniania błędów, przebrnąć przez rozliczenie podatkowe 2017. Zeznania wypełnione za ich pomocą należy wydrukować i można zanieść do urzędu. Różnica między tymi programami tkwi w niektórych elementach informatycznych, usprawniających wypełnianie elektronicznego zeznania podatkowego.

 

Warto zaznaczyć to, że program do rozliczania pitów 2017 ma zawsze jedną, tą samą postać, bez względu na to, jaki typ formularza podatkowego wybiera dany podatnik. Wystarczy za pomocą paru kliknięć pobrać program ze strony internetowej i od razu można zacząć wypełnianie zeznania. W odpowiednim polu należy wówczas umieścić informację o typie formularza, z którego się korzysta - bez tego praca z programem będzie niemożliwa. Inaczej jest w przypadku aktywnych formularzy- każdy z nich został stworzony osobno dla wszystkich typów formularzy podatkowych, zgodnie z oficjalnymi, aktualnie obowiązującymi wzorami dokumentów. Pobrać można aktywne formularze dla deklaracji pit 37 druk, pit 36, pit 36L, pit 38, oraz pit 39, pamiętając zawsze o zapisaniu ich na swoim komputerze. Osobno należy też pobrać aktywne załączniki, niezbędne do rozliczania się z fiskusem. Wszystkie pity 2017 druki mają właściwą sobie grupę załączników, które obowiązkowo należy dodatkowo wypełnić.

 

Jeśli chodzi o wymagania programowe, zarówno pity 2017 program do pobrania u nas, jak i aktywne pity 2017 druki, doskonale współpracują z systemem Windows 95, 98, Me, NT, 2000, XP, Vista, 7. Aktywne formularze wymagają dodatkowo zainstalowania bezpłatnej aplikacji Adobe Reader, ponieważ format PDF jest przeznaczony do obsługi aktywnych formularzy.

 

Ważne! Zarówno program pity 2017, jak i aktywne formularze są bezpłatnymi aplikacjami, przeznaczonymi dla osób, które chcą zaoszczędzić czas potrzebny na szybkie i bezbłędne rozliczenie podatkowe.

Jedną z wielu zalet programu pity 2017 jest nieskomplikowany i intuicyjny interfejs. Sama aplikacja spełnia natomiast rolę komputerowego doradcy podatkowego, który za pomocą pytań prowadzi podatnika przez kolejne szczeble programu. Dzięki temu, nie musi on wcale orientować się w przepisach podatkowych, a uzupełnianie poszczególnych pól w rozliczeniu podatkowym okazuje się zajęciem niezbyt skomplikowanym. Jak w każdym edytorze, użytkownik w każdej chwili może się cofnąć w edycji do poprzedniego pola, jeśli zauważy jakiś błąd. Program poza tym sam informuje o błędach, przykładowo w przypadku wpisania błędnej kwoty, i nie pozwala na przekroczenie obowiązującego limitu kosztów i obliczeń. Niezwykle przydatne są opcje automatycznego kopiowania i zapisu danych z poprzedniej edycji programu, czyli programu pity 2009, oraz narzędzia do automatycznego kalkulowania danych. Ucieszy też możliwość łatwego wszystkich potrzebnych danych do formularzy PIT z załączników i odwrotnie - z załączników formularzy PIT do formularza głównego pity 2009.

W aktywnych formularzach występują natomiast aktywne pola, przeznaczone do edycji przez rozliczającego się podatnika. Dzięki temu wypełnianie zeznania zajmuje jeszcze mniej czasu- oszczędzamy sięgając od razu po właściwy typ formularza, przy czym musimy też pamiętać o ściągnięciu na dysk odpowiednich załączników w formacie PDF. Aktywne pola również uniemożliwiają popełnienie omyłki, ponieważ zawierają ukryte moduły obliczeniowe. Podatnik z radością odkryje pola, po kliknięciu na które program sam poda obliczoną kwotę. To naprawdę bardzo ułatwia rozliczenie!

 

Ważne! Po wypełnieniu formularza i wydrukowaniu dla urzędu skarbowego, warto go zachować w formie cyfrowej na swoim komputerze. To bardzo ułatwi przyszłoroczne rozliczenia.