PITy 2017 program

epity1

Od 2017 płaca minimalna wzrośnie o 69zł. Zmiany te nie będą miały znaczenia przy rozliczeniu PIT za 2017. Nie zapomnij jednak o pity 2017 program, najlepszej na rynku aplikacji do rozliczania PITa.

 

Niewielki wzrost minimalnego wynagrodzenia nie powinien mieć większego wpływu na rynek pracy. Zmiany te również nie wpłyną na rozliczenie podatkowe 2017. Osoby otrzymujące minimalne wynagrodzenie uzyskane m.in. ze stosunku pracy będą składać swój pit 2017 rozliczenie na formularzu pit 37. Aby się rozliczyć warto sięgnąć pity 2017 program do rozliczania drogą elektroniczną. Ten profesjonalny kreator systemu samodzielnie dokonuje potrzebnych kalkulacji i znakomitą większość pól wniosku podatkowego PIT uzupełnia samoistnie. W dniu 05.10 br. rząd przyjął rozporządzenie, z którego wynika, że minimalne wynagrodzenie za pracę w 2017 r. wzrośnie o 69 zł w stosunku do wynagrodzenia z 2017 r. i oznacza to, że pracownicy zatrudnieni w ramach umowy o pracę nie będą mogli zarabiać mniej niż 1 386zł brutto. Jest to wzrost o ponad 5% w stosunku do płacy minimalnej w bieżącym roku. Związki zawodowe chciały aby płaca minimalna wzrosła do 1 500 zł. (wzrost o ponad 15%).

 

Najniższe wynagrodzenie dziś wynosi 1317 zł., a od nowego roku będzie 1386 zł. Ale to wartość brutto. Faktyczna wysokość płacy, jaką otrzymają najniżej zarabiający, będzie różna. I to mimo tego, że w przyszłym roku nie zmienią się ani dane podatkowe, ani składkowe, które wykorzystujemy do ustalenia poborów netto. Jednak wzrost płacy minimalnej od 1 stycznia 2017 r. nie oznacza, że pracodawcy muszą podnieść pensje zasadnicze. Taki obowiązek istnieje w sytuacji jeśli pracownik ma wyłącznie wynagrodzenie zasadnicze i nie otrzymuje innych składników (np. premii czy dodatków). W każdym innym wypadku, ustalając, czy zatrudniony otrzymuje co najmniej minimum ustawowe, szefowie muszą sumować składniki wynagrodzenia i inne świadczenia wynikające ze stosunku pracy, które zostały zaliczone do wynagrodzeń osobowych przez Główny Urząd Statystyczny.

 

Podwyżka najniższego wynagrodzenia wpłynie na wysokość dodatków i odszkodowań. Z płacą minimalną powiązana jest bowiem wysokość wielu innych świadczeń pracowniczych i zobowiązań, takich jak:

  • dodatek za pracę w nocy,
  • maksymalna kwota odpraw dla pracowników objętych zwolnieniami grupowym
  • czy minimalna wartość odszkodowania za dyskryminację w zatrudnieniu lub mobbing.

 

W związku ze wzrostem wysokości płacy minimalnej wyższe składki do ZUS będą musieli także zapłacić przedsiębiorcy, którzy korzystają z preferencyjnej podstawy ich naliczania.

 

Rozliczenie podatkowe 2017 najlepiej wykonać przy użyciu pit 2017 program, program jest bardzo wygodny w zastosowaniu, pomaga wypełnić PIT 37 druk, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39 oraz pełną gamę załączników, a później wydrukować lub złożyć wypełnione deklaracje przez Internet. Program sam wykonuje wszystkie obliczenia. Zadaniem użytkownika jest jedynie wypełnienie niezbędnych pól. Nie jest również konieczność posiadania wiedzy na temat docelowego Urzędu Skarbowego, ponieważ można go wybrać ze zaktualizowanej listy jaką oferuje nam program. Program do rozliczenia pit 2017 oferuje nam opcje zapisania pracy nad pitami w dowolnym momencie i kontynuacje kiedy będziemy mieli na to ochotę. Fantastyczną możliwością jest eksport danych z jednego do drugiego druku, dzięki czemu nie ma konieczności wprowadzanie wielokrotnie tych samych danych. Aplikacja na każdym etapie uzupełniania oferuje nam swoją pomoc. Uzyskamy informacje dotyczące przeznaczania każdego z PITów, szczegółowe informacje na temat ulg oraz inne takie jak choćby kwoty kosztów uzyskania przychodu czy wysokości kwotowe progów. Koniec z niepotrzebnymi, drogimi i czasochłonnymi wizytami u doradców podatkowych. Program PIT-y 2017 wszystko zrobi za nas.