PITy 2017 program

epity1

PIT 2017. Dowiedz się jak działają raje podatkowe i jak inni unikają rozliczeń rocznych.

 

Rozliczenie roczne 2017 w wielu osobach wywołuje niechęć. Wynika to przede wszystkim z faktu, że składanie zeznań podatkowych w urzędach skarbowych kojarzone jest z monotonnym i żmudnym wystawianiem swoich pitów. W przypadku pit 2017 może być jednak całkowicie inaczej, ponieważ istnieje aplikacja internetowa, dzięki której szybko oraz bezproblemowo wystawimy wszystkie swoje formularze. Nie będziemy musieli nawet odwiedzać urzędu skarbowego, ponieważ program generujące e-pity posiada również system e-deklaracji, które pozwalają na bezpośrednie przesyłanie danych do wskazanego urzędu skarbowego. Takie elektroniczny pit, który zostanie wytworzony za sprawą pity 2017 program nie różni się niczym od tradycyjnie wypełnianych ręcznie druków, z tym zaznaczeniem, że jest bardziej czytelny. Po wysłaniu dokumentu otrzymujemy tak zwane UPO, czyli Urzędowe Potwierdzenie Odbiory. Druki pit 2017 obowiązują każdego podatnika, osiągające w tym roku podatkowym dochód, jednak wiele osób, szczególnie przedsiębiorców poszukuje dróg, dzięki którym uda im się obejść urząd skarbowy, a tym samym pozbawią się konieczność płacenia wysokich podatków w Polsce.

 

Raje podatkowe są pojęciem, które jest szeroko rozpowszechnione szczególnie w kręgach biznesowych. Jak sama nazwa wskazuje jest to coś pozytywnego i korzystnego, szczególnie pod względem fiskalnym oraz podatkowym. Raj podatkowy to więc nic innego, jak termin wykorzystywany w stosunku do tych krajów, gdzie systemy oraz wszystkie przepisy podatkowe są znacznie bardziej łagodne dla wszystkich obcokrajowców oraz dla ogólnie przyjętego kapitału zagranicznego. Podatki są bowiem tą dziedziną życia, która spędza sen z powiek wielu osobom, szczególnie tym, którzy poszukują oszczędności, a jak wiadomo podatki są taką grupą, gdzie można zaoszczędzić najwięcej. Jeśli chodzi o sam cel tworzenia tego typu obszarów o bardziej preferencyjnym opodatkowaniu, to zaznacza się przede wszystkim fakt przyciągania różnego rodzaju przedsięwzięć o charakterze gospodarczym na tereny, które mają znacznie słabszą aktywność gospodarczą oraz ekonomiczną. Nie bez przyczyny więc raje podatkowe znajdują się często w miejscach, które uważane są za kraje biedniejsze i słabiej rozwinięte. Istnienie rajów znalazło jednak też swoich zwolenników wśród osób, które chcą na tych zasadach nielegalnie zyskiwać, na przykład poprzez prowadzenie szemranych interesów na terenie tych krajów. W gruncie rzeczy chodzi jednak o załatwienie korzystniejszych warunków działalności, czyli wykorzystywanie rajów do transferowania zysków, ale przede wszystkim unikanie płacenia wysokich podatków, co byłoby konieczne w krajach zamieszkania.

 

Obecnie najbardziej znane kraje, które są uznawane za raje podatkowe to: Bahamy, Andora, Barbados, Bermudy, Dominika, Kajmany, Liberia, Liechtenstein, Panama, Tonga, Wyspy Dziewicze oraz Wyspy Marshalla, Monako, Malediwy, Hongkong czy też Antyle Holenderskie. Na terenie wszystkich tych państw podatnicy, również ci z Polski, mają możliwość rejestrowania swoich działalności i płacenia podatków oraz rozliczania się z tamtejszymi fiskusami, według stawek tak obowiązujących. Wiele podmiotów gospodarczych dostrzegło w tej metodzie działania możliwości osiągania ponadprzeciętnych zysków, dlatego coraz więcej firm decyduje się na rejestracje głównej siedziby firmy w rajach podatkowych, nawet jeśli ich noga nigdy w życiu nie postanie w tym kraju.

 

Raje podatkowe mogą być wykorzystywane na przykład jako składowa obniżenia kosztów produkcyjnych, za sprawą tworzenia nieprawdziwych kosztów związanych z prowadzoną działalności. Tworzy się spółki z główną siedzibą w raju podatkowym i tam transferuje się wszystkie zyski, by nie były one rejestrowane w krajach macierzystych. Najbardziej rozpowszechnią formą funkcjonowania rajów jest sprzedawanie licencji czy też praw autorskich, ponieważ to generuje ogromne przychody.