PITy 2017 program

epity1

Jak urząd skarbowy traktuje

elektroniczne rozliczenie PIT 2017


Podatnicy zwykle zostawiają rozliczenie PIT 2017 ostatnią chwilę. Każdy powód jest dobry, aby odwlec w czasie rozliczenie z fiskusem. Wszystko po to, aby odsunąć w czasie moment zetknięcia się z kolejkami w urzędzie i godzinami w biurokratycznej poczekalni. A przecież coroczne rozliczenie wcale nie musi być trudne i stresujące, wystarczy program do PITów 2017.

 

Drogą elektroniczną można złożyć deklaracje PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39 a także przyporządkowane im załączniki. Składając PIT-2017 nie potrzeba dodatkowych podpisów elektronicznych. Identyfikacja podatnika odbywa się za pomocą PESEL, NIP oraz dodatkowo - przez kwotę przychodu z zeznania lub rozliczenia rocznego za rok poprzedni.

 

Rozliczenie PIT 2017 drogą elektroniczną ma bardzo wiele korzyści nie tylko dla podatnika, ale także dla urzędu skarbowego. Deklaracje internetowe w znacznym stopniu ułatwiają pracę urzędników i przyspieszają sprawdzanie poprawności nadesłanych formularzy. Poza powyżej wymienionymi zaletami dane z druków elektronicznych nie wymagają dużo czasu przy wprowadzaniu do systemu.

 

PIT-2017 wypełniony online to także korzyści dla samego podatnika. Druki można wypełnić i wysłać fiskusowi bez wychodzenia z domu. A im szybciej zostaną przekazane tym szybciej nastąpi zwrot pieniędzy, jeśli wystąpiła nadpłata podatku. Rozliczenie online wpływa korzystnie na ochronę naturalnego środowiska. To bardzo mocny argument dla dbających o ekologię: do wypełnienia formularzy nie zużywa się papieru a to oznacza mniejsze zapotrzebowanie na drzewo.

 

Najważniejsze, że program do PITów 2017 jest darmowym narzędziem i wykonuje za podatnika wszystkie rozliczenia. Nie trzeba prosić o pomoc zaprzyjaźnionej księgowej, ani korzystać z usług biura rachunkowego, a to oznacza dodatkowo zaoszczędzone pieniądze.